Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [5]
Loading...
7495
Początkujący, Mrówki – Artykuły, Owady – Artykuły

Mrówki – pytania

6. Jak stawiać pierwsze kroki w hodowli mrówek?

Wielu początkujących stawia pytania, od czego zacząć „Złapałem królową, co teraz? Jakie formikarium wybrać? Czy formikarium ma być duże?”

Jeżeli posiadamy rójkową królową i zamierzamy rozpocząć hodowlę, będziemy potrzebować probówki lub wszechobecnego pudełka firmy Tic-tac oraz waty. Po pierwsze, należy do posiadanej probówki/pudełka wlać nieco wody (75% objętości), a następnie wodę zatkać mocno ubitą watą, by później w najzwyklejszy sposób wrzucić do środka królową. Tak przygotowane formikarium pozwoli wychować pierwsze potomstwo i utrzymać do tego czasu wilgotność na stałym poziomie.

Przeczytaj też  Ptaszniki - podstawy hodowli


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu