Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [1]
Loading...
1896
Encyklopedia, Węże – Encyklopedia

Hak ofiologiczny, chwytak ofiologiczny

Chwytak ofiologiczny jest narzędziem służącym do chwytania oraz przytrzymywania zwierząt jadowitych, niebezpiecznych oraz kąśliwych choć nie tylko, które swoim zachowaniem mogą stanowić realne zagrożenie dla zdrowia bądź życia człowieka. Swoją budową przypominają wydłużone oraz spłaszczone obcęgi ze spustem na końcu umożliwiającym otwieranie i zamykanie chwytaka. Chwytaki w głównej mierze wykonywane są ze stopów metali m.in. aluminium. Uniwersalna długość chwytaka wynosi 100cm, natomiast w sprzedaży dostępne są zarówno modele dłuższe jak i krótsze. Krótkie chwytaki stosuje się do przytrzymywania małych oraz krótkich zwierząt, które swoją dużą masą oraz siłą powodują niemożność utrzymania ich na długich chwytakach. Niektóre z chwytaków są wyposażone w tzw. „Dziubek”, który nie tylko zapewnia pewniejszy chwyt zwierzęcia, ale również uniemożliwia jego wyślizgnięcie się.

Opracowanie oOreVenOo

Przeczytaj też  Anabioza, ożywienie


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu