Ocena 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek
Loading...
4033
Początkujący, Jaszczurki – Artykuły

Felsumy – pytania

18. Felsuma straciła ogon! Czy odrośnie jej nowy?

Jaszczurki wykształciły zdolność zrzucania ogona w sytuacjach zagrażających życiu, jest to tzw. autotomia. U felsum ogon odrasta. Należy wtedy zapewnić jaszczurce spokój, zwiększyć częstotliwość podawania wapnia, gdyż jest on potrzebny przy odbudowie ogona. Ponadto, należy obserwować, czy rana dobrze się goi, a w razie niepoprawnego biegu zdarzeń skontaktować się z weterynarzem. Ponadto wskazane jest odseparowanie osłabionej jaszczurki, gdyż mogłaby się stać ona potencjalnym pożywieniem dla osobnika zdrowego. Więcej o problemach „ogonowych” znajdziesz w artykule Jaszczurki i ich problemy ogonowe.

Przeczytaj też  Zachowania jaszczurek związane z rozrodem


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu