Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [8]
Loading...
1530
Wije – Artykuły

Przygotowanie liści dla wijów

Przygotowanie liści dla wijów

 

Zbieranie

Wybieramy się do lasu w poszukiwaniu odpowiednich składników czyli liści oraz zbutwiałego drewna. Należy szukać miejsc które są w głębi lasu ponieważ na obrzeżach mogą być one skażone jakimiś zanieczyszczeniami.

Liście możemy zbierać z suchych gałęzi lub prosto z ziemi. Należy przy tym pamiętać aby w liściach nie było dużo igieł z drzew iglastych ponieważ one są trujące dla większości owadów. Jeżeli chodzi o próchno to wystarczy odnaleźć ucięte drzewo które odpowiednio dawno temu było ucięte lub sam korzeń i próbować rozerwać je rękoma jeżeli drewno będzie się nam rozpadać jest to idealny materiał.

Przygotowanie

Kolejnym krokiem jest sterylizacją, możemy ją przeprowadzić w dwa sposoby.

1. Włożyć liście do piekarnika na jakieś 20 min w temperaturze ok 200°C.
2. Mniej wydajny sposób lecz bardziej kompromisowy z rodziną, po prostu zalewamy liście gorącą wodą, najlepiej do jakiej miski i przykrywamy liście kamieniem żeby całe były przykryte wodą. Po paru godzinach(lub najlepiej paru zalaniach wrzątkiem) liście suszymy.

Teraz wystarczy pognieść liście, pokruszyć i wymieszać z resztą podłoża.

 

Opracowanie

Opracował: Azureus 2010r. na podstawie własnego doswiadczenia

Przeczytaj też  Jak kupić zdrowe zwierzę?


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Jedno przemyślenie na temat Przygotowanie liści dla wijów

Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu