Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [3]
Loading...
3188
Żółwie

Żółwie bliźniaki

12 października 2015 w Garden State Tortoise przyszły na świat bliźnięta żółwia greckiego (Testudo hermanni hermanni). Zazwyczaj w takich przypadkach rozwinięty jest jeden osobnik, drugi zaś pozostaje martwy, albo nie ma szans na przeżycie, w tym wypadku jednak mile Was zaskoczę. Bumblebee i Yellowjacket, bo tak zostały nazwane żółwiki zostały ze sobą połączone za pomocą woreczka żółciowego. Właściciel Chris Leone natychmiast podjął odpowiednie kroki i maluchy trafiły do inkubatora, gdzie nastąpiło wchłonięcie woreczka. Bliźniaki zostały z powodzeniem oddzielone w drugiej połowie października i do tej pory miewają się świetnie!

 

Film

 

Tłumaczenie Dorota Karakułowska

źródło informacji

Reptiles Magazine: http://www.reptilesmagazine.com/twin-western-hermanns-tortoises-hatch-at-garden-state-tortoise-and-theturtleroom-trending/

Przeczytaj też  Nowe znalezisko potwierdza przynależność żółwi do diapsydów


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu