Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [5]
Loading...
2052
Pajęczaki, Ptaszniki, Skorpiony, Węże, Węże jadowite

Niemcy NRW: Zakaz hodowli zwierząt jadowitych (ostateczna wersja)

Niemcy NRW: Zakaz hodowli zwierząt jadowitych (ostateczna wersja)

Już oficjalnie od 1 stycznia 2021 roku w NRW zacznie obowiązywać zakaz hodowli i posiadania zwierząt jadowitych na terenie NRW. Czyni to grudniową giełdę terrarystyczną w Hamm ostatnią na której będzie można zakupić gatunki uznane przez ustawę za jadowite.

Zobacz także: (11 czerwca 2020) Zakaz hodowli zwierząt jadowitych przegłosowany

Lista zakazanych gatunków od 1 stycznia 2021 wraz ze zmianami

Zakaz obejmuje także krzyżówki i podgatunki powyższych gatunków

Źródła:ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


2 przemyślenia na temat Niemcy NRW: Zakaz hodowli zwierząt jadowitych (ostateczna wersja)

 1. Czyli to oznacza że jeszcze w tym roku jakiś obywatel NRW może zakupić sobie jadowite zwierzę jeszcze przed wprowadzeniem tych zmian i dopiero po wprowadzeniu tych zmian (01.01.2021) po prostu będzie musiał spełnić takie wymagania jakie są obecnie w Polsce?

  Reply
  1. Zakazy są inne niż w Polsce:

   „Osoby, które zdecydują się na zatrzymanie jadowitych osobników będą musiały jednak spełnić szereg wymagań: (1) zgłosić posiadanie węża w urzędzie, (2) muszą być pełnoletnie, (3) przedstawić zaświadczenie o niekaralności oraz (4) wykupić ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków na minimalną kwotę 1 mln euro (potwierdzenie opłacenia ubezpieczenia będą musiały przedstawiać każdorazowo w urzędzie). Osoby takie nie będą mogły nabywać nowych osobników z danego gatunku, prawo jednak nie zakazuje rozmnażania posiadanych już osobników, jako że kontrola nad rozmnażaniem (w tym także uwzględniony proces partenogenezy) byłoby niemożliwe. Śmierć lub oddanie/odsprzedanie zwierzęcia w miejsce, gdzie jego posiadanie jest legalne musi zostać udokumentowana i przedstawione w urzędzie.”

   https://www.terrarium.com.pl/nius/niemcy-nrw-hamm-zwierzeta-jadowite/

   Reply

Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu