Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [5]
Loading...
4480
Pajęczaki, Ptaszniki, Skorpiony, Węże, Węże jadowite

Niemcy NRW: Zakaz hodowli zwierząt jadowitych (ostateczna wersja)

Niemcy NRW: Zakaz hodowli zwierząt jadowitych (ostateczna wersja)

Już oficjalnie od 1 stycznia 2021 roku w NRW zacznie obowiązywać zakaz hodowli i posiadania zwierząt jadowitych na terenie NRW. Czyni to grudniową giełdę terrarystyczną w Hamm ostatnią na której będzie można zakupić gatunki uznane przez ustawę za jadowite.

Zobacz także: (11 czerwca 2020) Zakaz hodowli zwierząt jadowitych przegłosowany

Lista zakazanych gatunków od 1 stycznia 2021 wraz ze zmianami

 • Wszystkie jadowite węże: Viperidae, Atractaspididae, Elapidae, z rodziny Lamprophiidae rodzaj Psammophis, z rodziny Colubridae rodzaje Ahaetulla, Boiga, Dispholidus, Thelotornis oraz gatunek Rhabdophis tigrinus.
 • Ze skorpionów z rodziny Buthidae rodzaje AndroctonusApistobuthus Buthacus, Buthus, Centruroides, Hottentotta (Buthotus), LeiurusMauritanobuthus, MesobuthusOdonthobuths, Parabuthus i Tityus oraz rodzaje Bothriurus (rodzina Bothriuridae), Hemiscorpius (rodzina Hemiscorpiidae) i Nebo (rodzina Diplocentridae)
 • Z pająków właściwych rodzaje: Atrax, Hadronyche, Illawara, Latrodectus, Loxosceles, SicariusHexophthalma, PhoneutriaMissulena
 • Z ptaszników rodzaj Poecilotheria

Zakaz obejmuje także krzyżówki i podgatunki powyższych gatunków

Źródła

 • Lista zmian wprowadzonych 24-go czerwca 2020:
  https://www.landtag.nrw.de/portal/WWW/dokumentenarchiv/Dokument/MMD17-9915.pdf
 • Ustawa zakazu hodowli zwierząt jadowitych (przed zmianami z 24-go czerwca 2020 r.)
  https://www.landtag.nrw.de/portal/WWW/dokumentenarchiv/Dokument/MMD17-8297.pdf

Przeczytaj też  CITES wprowadza zakaz eksportu zwierząt z Meksyku | Brachypelma, Tliltocatl

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Terrarium codziennie. Obserwuj Terrarium!

NOTA PRAWNA
ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


2 przemyślenia na temat Niemcy NRW: Zakaz hodowli zwierząt jadowitych (ostateczna wersja)

 1. Czyli to oznacza że jeszcze w tym roku jakiś obywatel NRW może zakupić sobie jadowite zwierzę jeszcze przed wprowadzeniem tych zmian i dopiero po wprowadzeniu tych zmian (01.01.2021) po prostu będzie musiał spełnić takie wymagania jakie są obecnie w Polsce?

  Reply
  1. Zakazy są inne niż w Polsce:

   „Osoby, które zdecydują się na zatrzymanie jadowitych osobników będą musiały jednak spełnić szereg wymagań: (1) zgłosić posiadanie węża w urzędzie, (2) muszą być pełnoletnie, (3) przedstawić zaświadczenie o niekaralności oraz (4) wykupić ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków na minimalną kwotę 1 mln euro (potwierdzenie opłacenia ubezpieczenia będą musiały przedstawiać każdorazowo w urzędzie). Osoby takie nie będą mogły nabywać nowych osobników z danego gatunku, prawo jednak nie zakazuje rozmnażania posiadanych już osobników, jako że kontrola nad rozmnażaniem (w tym także uwzględniony proces partenogenezy) byłoby niemożliwe. Śmierć lub oddanie/odsprzedanie zwierzęcia w miejsce, gdzie jego posiadanie jest legalne musi zostać udokumentowana i przedstawione w urzędzie.”

   https://www.terrarium.com.pl/nius/niemcy-nrw-hamm-zwierzeta-jadowite/

   Reply

Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu