Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [2]
Loading...
539

eCITES – Zapowiedź elektronicznej wersji CITES

 

eCITES – Zapowiedź elektronicznej wersji CITES

Na ostatniej konferencji CITES zapowiedziano prace nad elektroniczną wersją eCITES. Miejsce, gdzie będą gromadzone dokumenty potwierdzające legalność pochodzenia danego osobnika. Założeniami takiego systemu są ułatwienie procedury zgłaszania nowych osobników pojawiających się w hodowli oraz uszczelnienie i większa kontrola nad przekazywaniem dokumentów legalnego pochodzenia.

Jeszcze nie wiadomo kiedy elektroniczny system eCITES zostanie przyjęty w Polsce, ani jak będzie działał w praktyce. Niemniej strona eCITES została już uruchomiona kilka dni temu i pojawiają się pierwsze informacje na temat działania elektronicznego systemu eCITES.

Jaki będzie miało to wpływ na naszą terrarystykę? Na tym etapie ciężko powiedzieć jak mocno eCITES uszczelni handel gatunkami znajdujących się na listach CITES takimi jak np. ptaszniki oraz czy będzie to rozwiązanie bardziej uciążliwe dla osób decydujących się na hodowlę takich gatunków, czy może wręcz odwrotnie będzie ułatwieniem dla każdej ze stron. Jest to dopiero początek powstawania takiego systemu, więc spodziewałbym się że jeszcze trochę czasu minie zanim taki system zacznie u nas obowiązywać. W każdym razie będziemy śledzić zmiany związane z CITES i jego elektroniczną wersją eCITES.

Literatura:

Przeczytaj też  Nowy gatunek z rodzaju Uroplatus: Uroplatus fiera


Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Terrarium codziennie. Obserwuj Terrarium!

NOTA PRAWNA
ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu