Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [3]
Loading...
8575
Początkujący, Wije – Artykuły

Krocionogi – pytania

12. Czy są niebezpieczne? Mogę wziąć do ręki mojego krocionoga?

Nie, krocionogi nie są niebezpieczne. Nie są w stanie przegryźć Twojego naskórka, czasem możesz poczuć delikatne drapanie – to właśnie krocionóg sprawdza czy nie jesteś do jedzenia:)

Oczywiście można brać krocionogi do ręki, ale po co? To tylko naraża zwierzaka na niepotrzebny stres.
Najlepiej jakby był przenoszony tylko w przypadku przeprowadzki, seksowania, itp. Dodatkowym minusem jest całkiem spore prawdopodobieństwo defekacji zestresowanego zwierzaka właśnie na Twoją rękę. Do tego niektóre gatunki pod wpływem stresu wydzielają specjalną substancję, która barwi i drażni skórę oraz śmierdzi i ciężko ją zmyć. Jednak poza tym krocionóg nic nie jest w stanie Ci zrobić.

Przeczytaj też  Felsumy - pytania

Ciekawostka: Niektóre gatunki krocionogów są używane przez małpy jako 'kosmetyki’ odstraszające owady. Małpy łapią krocionogi i smarują ich wydzieliną swoje futro, zawarty w ich wydzielinie kwas mrówkowy działa odstraszająco na bardzo uciążliwe owady, które gryzą bezlitośnie małpy.ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Jedno przemyślenie na temat Krocionogi – pytania

Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu