Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [1]
Loading...
5446
Budowa terrarium

Budowa terrarium – pytania

Budowa terrarium – pytania

Zapraszamy do zapoznania się z popularnymi pytaniami dotyczącymi budowy terrarium (FAQ).

Punkt 3. został napisany przez @Mostek uzupełniony przez @SNAKES
Punkty 1,2,4 zostały napisane przez @Mostek
Punkty 5,6,7,8,9 zostały napisane przez @Jakuba Wiśniewskiego
Punkty 10, 11 zostały napisane przez @PanAnonim

Przeczytaj też  Właściwy dobór roślin do terrarium


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Jedno przemyślenie na temat Budowa terrarium – pytania

  1. byla juwaga co do ściemniacz / temrostat z forum
    Witam. Jestem może świeży na forum, aczkolwiek jako takie pojęcie o elektryce i elektronice posiadam. Co do sterowania temperaturą w jakimkolwiek pomieszczeniu służy sterownik temperaturowy inaczej zwany termostatem, a ściemniacz służy do sterowania natężeniem oświetlenia ( jaśniej lub ciemniej). Ściemniając światło wpłyniemy na emisję ciepła, ale nie w takim stopniu, jak termostatem. Termostat natomiast załączy grzałkę w momencie gdy temperatura nie osiągnie ustawionej temperatury na termostacie, a wyłączy jak ta temperatura zostanie osiągnięta. Pod kątem oszczędności takie rozwiązanie będzie najlepsze. Jedyny problem w przypadku termostatu to miejsce umieszczenia czujnika temperatury( w którym miejscu terrarium ma być dokonany pomiar temperatury).

    Reply

Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu