Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [1]
Loading...
369
Astrochelys radiata - żółw promienisty Żółwie – Opisy, Żółwie lądowe

Astrochelys radiata – żółw promienisty

Astrochelys radiata – żółw promienisty

Żółw promienisty Astrochelys (Geochelone) radiata należy do żółwi lądowych. Żyje na suchych terenach południowo-zachodniego Madagaskaru, w klimacie gorącym i suchym. Aktywny jest podczas dnia. Ulubionym jego pokarmem są orchidee, zjada też inne rośliny i owoce. Jego półkolisty silnie wysklepiony pancerz posiada piękny żółty wzór.

Samica składa kilka jaj. Mimo ustawowej ochrony jest tępiony tak dla pancerza, jak i smacznego mięsa. Jest obecnie jednym z najbardziej zagrożonych wytępieniem gatunków żółwia i znajduje się w Czarnej Księdze.

Przeczytaj też  Platemys platycephala - wklęsłopancerzówka czerwonogłowa


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu