Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [2]
Loading...
Kategorie: Początkujący, Skorpiony – Artykuły

Skorpiony – pytania

41. Czy na skorpiony trzeba posiadać dokumenty lub je rejestrować?

Bezkręgowce nie podlegają rejestracji. Jedynie na 3 gatunki wymagane jest posiadanie dokumentów świadczących o legalnym pochodzeniu. Dokument taki powinien być dostarczony przez sprzedawcę. Związane jest to z II załącznikiem CITES – Konwencji Waszyngtońskej, czyli układu kontrolującego handel pewnymi gatunkami roślin oraz zwierząt. Spośród skorpionów zawarte są tam jedynie: Pandinus imperator (C. L. Koch, 1841), P. dictator (Pocock, 1888), oraz P. gambiensis (Pocock, 1899).

ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.

Powiązane wpisy