Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [2]
Loading...
Kategorie: Początkujący, Skorpiony – Artykuły

Skorpiony – pytania

12. Jak wygląda dopuszczanie do siebie pary?

Skorpiony, wbrew powszechnemu przekonaniu, nie kopulują. Cały rytuał przypomina taniec lub walkę. Samiec chwyta swoimi szczypcami szczypce samicy i w przypominającym zapasy tańcu prowadzi ją do płaskiego miejsca, w którym sam złoży spermatofor. Następnie naprowadza samicę nad spermatofor, tak by mogło dojść do zapłodnienia. Często w międzyczasie samiec kłuje swoją partnerkę. Są to ukłucia niegroźne dla samicy, zwiększające „temperaturę miłosnego uniesienia”. Często są to tak zwane suche ukłucia.

ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.

Powiązane wpisy