Artykuł w kategoriach: Początkujący, Jaszczurki – Artykuły

Jaszczurki – początki hodowli


Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [13]
Loading...

Intro

Hodowla zwierząt terraryjnych w tym również jaszczurek, staje się coraz bardziej popularna. Z roku na rok zwiększa się liczna posiadaczy tych niezwykłych zwierząt. Niestety głównymi przyczynami tego stanu rzeczy są niskie ceny i atrakcyjny wygląd tych zwierząt. Na giełdach terrarystycznych jaszczurkę można kupić już nawet za 30 zł. Często nowymi właścicielami są dzieci. Zwierzęta kupowane są z dnia na dzień bez jakiegokolwiek wcześniejszego przygotowania. Często stają się oryginalnymi prezentami. Te wszystkie czynniki powodują, że zwierzęta trzymane są w złych warunkach, chorują, a później padają. Hodowla jaszczurek nie jest sprawą prostą. Wymaga odpowiedniego przygotowania i nabycia wiedzy. Czy, aby na pewno jesteśmy gotowi na przygarnięcie pod swój dach tych pięknych i bądź, co bądź oryginalnych zwierząt?


Motywy hodowli jaszczurek…

Należy zastanowić się czy aby na pewno jaszczurka spełni nasze oczekiwania. Czy nie będzie to tymczasowe zauroczenie. Być może okaże się tylko kłopotliwym i niechcianym gościem, którego będziemy chcieli jak najszybciej się pozbyć, np. zwracając mu „wolność”.. czytaj więcej

Wiedza to podstawa w hodowli jaszczurek

Jeśli nadal jesteśmy przekonani, że nadajemy się na przyszłych hodowców jaszczurek powinniśmy utwierdzić się w tym przekonaniu poznając dokładnie wymagania konkretnego gatunku. Najlepiej zacząć od jaszczurek polecanych dla początkujących. Dlaczego? Ponieważ wiedza to jedno, a doświadczenie to drugie i możemy nie sprostać hodowli trudniejszych gatunków. Które źródło jest najbardziej autorytatywne?….

 

Jedno przemyślenie na temat Jaszczurki – początki hodowli

Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu