Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [8]
Loading...
1245
Ogrody zoologiczne

Taronga Zoo – Sydney – Australia

Aby dostać się do Taronga Zoo w Sydney (Australia), udajemy się do Circular Quay, czyli portu Sydney (tuż obok słynnych Opera House i Harbour Bridge). Tutaj  bierzemy barkę, która w kwadrans zabiera na drugi brzeg Parramatta River. Do Zoo możemy również dostać się autobusem, jednak barka była ciekawszą opcją ;).

Taronga Zoo – Sydney

Całe zoo ustawione jest na wzgórzu, co miałoby swój minus, gdyby nie autobus który zabiera nas z zatoczki zaraz za przystanią dla barek, na sam szczyt do wejścia do Zoo. Możemy również skorzystać z wyciągu (tak w zoo zrobili wyciąg z zamkniętymi wagonikami) i podziwiać Zoo z góry a także panoramę miasta. Zwiedzanie „z górki” to co lubię ;)

W pawilonach dla gadów zobaczymy głównie australijskie gatunki.

Z węży zobaczymy m.in. najbardziej jadowitego na świecie tajpana pustynnego (Oxyuranus microlepidotus), Pseudechis porphyriacus, Aspidites melanocephalus (pyton czarnogłowy), Liasis olivaceus  (pyton oliwkowy), Antaresia stimsoni (pyton Stimson’a).

Z jaszczurek natomiast m.in. Egernia cunninghami (scynk Cunningham’a), Chlamydosaurus kingii (agama kołnierzasta), Ctenophorus decresii (agama), Egernia striata (scynk), Egernia hosmeri (scynk Hosmer’a), Pogona henrylawsoni (agama brodata karłowata), Varanus komodoensis (waran z Komodo), Strophurus taenicauda, Rhinoceros iguana (legwan nosorogi).

Przeczytaj też  Kolmården Zoo - Szwecja

Z płazów można zobaczyć m.in. Litoria aurea (rzekotka złocista, australorzekotka złocista), Litoria fallax, Rhinella marina (ropucha Aga, w Australii gatunek introdukowany), Litoria infrafrenata (rzekotka nowogwinejska).

Z żółwi natomiast m.in. Chelodina expansa.

W pawilonie Australian Nightlife, zobaczymy australijskie zwierzęta o nocnym trybie życia (pawilon jest w prawie całkowitych ciemnościach). Zobaczymy tutaj m.in. sowę (Ninox rufa), Wielkoucha króliczego (Macrotis lagotis), kolczatkę australijską (Tachyglossus aculeatus), lotopałanki.

Z ptactwa australijskiego można zobaczyć m.in. łąbędzia czarnego (Cygnus atratus), Dendrocygna arcuata, kormorana białolicego (Microcarbo melanoleucos), kazarkę obrożną (Tadorna tadornoides), pelikana australijskiego (Pelecanus conspicillatus).

Z małych ssaków australijskich można zobaczyć m.in gryzonie Notomoys alexis.

Co jakiś czas w Zoo odbywają się pokazy w których można wziąć również udział.

W parku dostępny jest również parki linowy.

Jeśli ktoś chciałby dostać się do Australii na studia, pozwiedzać, kto wie może i pracować na fermie krokodyli, na studia, to zapraszam do blog o Australii i Nowej Zelandii i kontakt przez formularz.

 

W liczbach Taronga Zoo – Sydney

  • Powierzchnia: 21 ha
  • Liczba gatunków: 360
  • Liczba zwierząt: 2,600

 

Położenie Taronga Zoo – Sydney

GPS 33°50′36″S 151°14′28″E

Google street View

Godziny otwarcia Taronga Zoo – Sydney

  • 09:30 – 17:00  wrzesień – kwiecień
  • 09:30 – 16:30 maj – sierpień

 

Cennik wejścia do Taronga Zoo – Sydney

  • Jednorazowe wejście dla osoby dorosłej: 46$
  • Roczne wejście dla osoby dorosłej: 115$

 

Mapa Taronga Zoo – Sydney

Mapa – Taronga Zoo w Sydney

Dodatkowa mapa zoo interaktywna

Zdjęcia Taronga Zoo – Sydney

 

Przeczytaj też  Australia Zoo - Beerwah - Australia

 

Paweł PaprzyckiZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu