Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [1]
Loading...
1356
Ciekawostki

Najrzadszymi wężami świata są węże z rodzaju Alsophis

Najprawdopodobniej najrzadszym wężem świata jest występujący na karaibskiej wyspie Antiqua przedstawiciel rodzaju Alsophis. Według ostatnich badań ich liczebność nie przekracza 100 osobników. Za taki stan rzeczy odpowiedzialni są ludzie, którzy sprowadzili na tę wyspę na początku minionego wieku mangusty, by opanować plagę szczurów. Efekt był inny – mangusty preferowały węże. Ostatnio odkryto ten gatunek także na sąsiedniej wyspie, ale tam też obecne są szczury zagrażające tej populacji węży.
Źródło: National Geographic

Przeczytaj też  Przeobrazenie bezbronnej larwy ważek trwa do dwóch godzin


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu