Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [5]
Loading...
5550
Początkujący, Jaszczurki – Artykuły

Eublefar (Gekon*) lamparci – pytania

9. Czy gekony lamparcie muszą mieć w terrarium świetlówkę UVB?

Hodowcy w tej kwestii są podzieleni. Jedni uważają, że należy mieć świetlówkę UV emitująca promienie UVB ponieważ są one niezbędne do prawidłowego rozwoju. Inni zaś uważają, że jest ona niepotrzebna ponieważ na wolności gekony i tak nie mają tych promieni ponieważ całe dnie przebywają w ukryciu, z dala od słońca a wychodzą po zmroku. Jednak jeżeli zależy Wam na zdrowiu pupili to zamontujcie taką świetlówkę z conajmniej 4% UVB.

Przeczytaj też  Jak zacząć hodowlę mrówek?


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu