Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [11]
Loading...
30968
Początkujący, Węże – Artykuły

Węże – pytania

24. Jaki jest największy wąż?

Za największego węża uznaje się anakondę zieloną (Eunectes murinus) ze względu na jej potężne i ciężkie, dochodzące do 250kg ciało. Anakonda nie jest jednak najdłuższym gatunkiem węża, jej długość dochodzi do 9,14m (największy zanotowany osobnik). Dłuższy od anakondy zielonej jest tylko pyton siatkowany (Python reticulatus), długość największego osobnika wynosiła 12.20m. ważył jednak mniej od anakondy zielonej (jedynie 220kg).
Podane wyżej wartości są niepotwierdzone i zazwyczaj uznaje się je za nieprawdziwe. W rzeczywistości P. reticulatus osiąga 4-7 m, a E. murinus 2,5-6 m, i już te górne wartości można uznać za rekordowe. Do innych dużych węży należą Python sebae (pyton skalny) – 4-6,5 m, Python molurus bivittatus(pyton tygrysi)- 4-6,5 m, Morelia amethisthina (pyton ametystowy)- 4- 7,5 m. Samce zawsze są mniejsze od samic, szczególnie u anakond.ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu