Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [11]
Loading...
30967
Początkujący, Węże – Artykuły

Węże – pytania

23. Jak oswoić węża?

Węża nie da się w 100% oswoić w kontaktach z człowiekiem dlatego odradzane jest branie ich na ręce. Czasem jest to jednak konieczność, więc aby nie zostać pokąsanym przy każdej próbie manipulacji w terrarium i aby zmniejszyć stres zwierzęcia, należy je przyzwyczaić do kontaktów z człowiekiem. Głównym zmysłem jakim posługują się węże jest węch. Najważniejsze jest więc, żeby wąż poznał nasz zapach. Aby tak się stało, co kilka dni wyjmujemy węża z terrarium na jakieś 10-20 minut, aby przyzwyczaił się do kontaktów z człowiekiem. Młode węże najczęściej kąsają przy próbie ich podniesienia. Kiedy już są na rękach, zwykle przestają – próbują uciekać, lub się uspakajają.

Jeśli wąż kąsa na rękach, nie należy go odkładać, żeby sobie nie zakodował, że gryzienie przynosi skutek. Gdy zauważymy, że nasz podopieczny nie zdradza większych oznak stresu podczas brania na ręce, możemy zaprzestać tej czynności. I nie wyjmować węża z terrarium bez potrzeby, co jest bardzo zalecane.ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu