Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [2]
Loading...
9039
Początkujący, Wije – Artykuły

Skolopendry – pytania

5. Jak często karmić? / Skolopendra nie chce jeść!

Może być to zależne od: kaprysu zwierzaka, zbliżającej się wylinki lub tego iż jest po prostu najedzony. Dorosłe osobniki karmimy średnio raz/dwa razy w tygodniu, młode częściej, naprawdę dużym osobnikom możemy podawać martwą mysz raz na miesiąc. Szczególnie uważać należy, aby skolopendry nie przekarmić, przekarmiona może stracić apetyt na kilka miesięcy! Mimo wszystko powinno się przyjąć zasadę mniejszych porcji częściej niż dużych porcji rzadziej. Zdarzają się przypadki postu nawet pół rocznego po obfitym nakarmieniu oraz w okresie przedwylinkowym. Bardzo istotne po obfitym nakarmieniu jest utrzymanie temperatury powyżej 15°C. Najedzona skolopendra trawi pokarm w szybkości zależnej od temperatury otoczenia. Gdy temperatura jest zbyt niska pokarm w jelitach skolopendry nie jest trawiony i zaczyna gnić co zazwyczaj doprowadza do śmierci zwierzaka.

Przeczytaj też  Kameleon brodaty - pytania


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Jedno przemyślenie na temat Skolopendry – pytania

Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu