Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [2]
Loading...
9039
Początkujący, Wije – Artykuły

Skolopendry – pytania

19. Moja skolopendra złożyła jaja! Co mam robić?

Na początek przyjąć gratulacje znajomych – masz samiczkę. Ale nie przejmuj się, w 50% przypadków jaja są zjadane bez żadnego powodu, a w pozostałych, 30-40% zjadane z powodu stresu. Najlepiej samicy nie przeszkadzać, ograniczyć manipulację w jej pojemniku do minimum, a najlepiej przenieść w jakieś ciepłe, ciemne i ustronne miejsce, aby nikt jej nie niepokoił. Powinno się zaglądać do niej raz lub dwa razy w tygodniu kontrolując wilgotność (nigdy nie pryskać bezpośrednio na skolopendrę wodą!) oraz karmiąc ją. Karmić należy martwym pokarmem, podawanym pod same szczęki pęsetą.

Jeżeli nie chce jeść, nie zostawiamy pokarmu w pojemniku.

Przeczytaj też  Agama błotna - pytania


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Jedno przemyślenie na temat Skolopendry – pytania

Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu