Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [2]
Loading...
9039
Początkujący, Wije – Artykuły

Skolopendry – pytania

17. Ukąszenie skolopendry

W razie przypadku ukąszenia przede wszystkim zachowaj spokój, opóźni to rozprzestrzenianie się toksyn po organizmie. Jad skolopendr nie jest niebezpieczny dla człowieka (pomijając ryzyko wystąpienia szoku anafilaktycznego). Prawdopodobnie skończy się to jedynie miejscowym bólem, zaczerwienieniem i ewentualnie opuchlizną. Możesz wypić wapno. Jednak gdy Twój stan się pogorszy, nie wahaj się udać do lekarza po pomoc. Zainteresowanych odsyłam do temat z relacjami ukąszeń.

Przeczytaj też  Roztocza u krocionogów - przyjaciel czy wróg?


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Jedno przemyślenie na temat Skolopendry – pytania

Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu