Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [2]
Loading...
9039
Początkujący, Wije – Artykuły

Skolopendry – pytania

16. Czy mogę wziąć do ręki moją skolopendrę?

Można śmiało napisać, że „handing” uprawiają tylko ludzie naprawdę wyjątkowo doświadczeni albo… idioci, z czego tych drugich jest zdecydowanie więcej. Jest to bardzo niebezpieczne, skolopendry są nieobliczalne i mogą zaatakować w każdej chwili bez wyraźnych przyczyn, do mitów również należy odłożyć przekonanie, że przecież nie ugryzie czegoś po czym chodzi…Błąd! Skolopendry mają na czułkach chemoreceptory, badając nimi podłoże doskonale wiedzą, że nie są już na gałęzi albo podłożu tylko na czymś innym… nowym… a skolopendry maja w zwyczaju testować podłoże kąsając je.

Skutki takiego zachowania są łatwe do przewidzenia.

Przeczytaj też  Systematyka dwuparców


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Jedno przemyślenie na temat Skolopendry – pytania

Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu