Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [1]
Loading...
320
Ciekawostki

Jaki żółw ma własną przynętę na ryby?

Pokarmem żółwi, w zależności od gatunku oraz zajmowanego środowiska, mogą być m.in. dżdżownice, meduzy, kaktusy, małże. Występujący w morzach żółw zielony żywi się głównie wodorostami. Wiele gatunków lądowych może urozmaicać swoją roślinna dietę dżdżownicami i pędrakami. Żółwie zamieszkujące wody słodkie żywią się przeważnie pokarmem zwierzęcym . Matamata, żółw z dorzecza Amazonki kryje się w mętnej wodzie poruszając frędzelkowatymi wyrostkami na szczękach, by przywabić ryby. Podobnie jak większość żółwi matamata ma silne szczeki o ostrych krawędziach (żółwie nie mają zębów).

Przeczytaj też  Największymi wrogami pająków ptaszników są osy z rodzaju Pepsis


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu