Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [11]
Loading...
30968
Początkujący, Węże – Artykuły

Węże – pytania

8. Co zrobić gdy wężowi pozostały kawałki starej skóry?

Jeżeli Twój wąż nie zrzucił do końca starej skóry, lub pozostały jej kawałki prawdopodobnie w terrarium panowała zbyt niska wilgotność. Teraz wężowi może pomóc zapewnienie miejsca o wysokiej wilgotności lub ciepła kąpiel.

Jeżeli zwiększysz wilgotność istnieje możliwość że wąż spróbuje ponownie pozbyć się kawałków nie zrzuconego wcześniej naskórka, lecz jeśli to nie pomoże to pozostaje kąpiel. Kąpiel robimy wężowi w wodzie o temperaturze pokojowej. Moczymy węża przez kilkanaście minut, a potem delikatnie próbujemy zmasować pozostałą skórę z węża (robimy to w kierunku od głowy do ogona). Po takim zabiegu, jeżeli udało nam się usunąć pozostałą skórę wkładamy węża do terrarium i cieszymy się nową, błyszczącą skórą.
Pamiętaj aby zabiegi związane z usuwaniem pozostałej skóry należy wykonywać bardzo delikatnie, bo możesz uszkodzić węża.ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu