Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [11]
Loading...
30967
Początkujący, Węże – Artykuły

Węże – pytania

5. Co się dzieje, gdy mętnieją oczy u węża?

Zjawisko mętnienia oczu jest oznaką nadchodzącej wylinki. Oznacza to, że wąż będzie zrzucał stary naskórek. Nie masz się co denerwować jeżeli masz odpowiednie warunki w terrarium, wężowi nic nie powinno się stać. Często można zauważyć. że wraz ze zjawiskiem zmętnienia oczu, skóra węża robi się blada. Jest to wywołane zbieraniem się pod starym naskórkiem płynu, który ułatwi jego zrzucenie. Po efekcie mętnych oczu mija jeszcze od 3 do nawet 14 dni zanim wąż zrzuci stary naskórek. Proces linienia można podzielić na kilka etapów. Każdy w zależności od gatunku węża, jego wieku i warunków trwa od 2-8 dni. A oto te etapy:

a) Wąż staje się mniej aktywny. Zaczyna przebywać najczęściej w ciemniejszych i wilgotniejszych częściach terrarium. Już w tym etapie może nastąpić odmowa przyjmowania pokarmu.
b) Skóra staje się matowa a oczy białe. Aktywność węża może spadać prawie do zera. W większości przypadków występuje odmowa przyjmowania pokarmu.
c) Mleczna wydzielina oddzielająca stary naskórek od nowego podsycha przez co wąż wraca do normalnego wyglądu.
d) Następuje zrzucenie wylinkiZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu