Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [28]
Loading...
43734
Pantherophis guttatus guttatus - wąż zbożowy Początkujący, Węże – Artykuły

Węże – podstawy hodowli

Komu sprzedajmy węże

Ceny węży są zależne od gatunku, odmiany i predyspozycji gada. Komu sprzedać, komu nie?

Ta decyzja jest jak inne tylko i wyłącznie zależna od was, ja przyjąłem zasadę że nie sprzedaję młodzieży po niżej 16 roku życia choć i niektórym dorosłym odmawiam, wszystko zależy od indywidualnego podejścia kupującego, jeżeli osoba naprawdę odrobiła lekcje i ma wszystko co potrzebne do dalszej hodowli, to nawet nie ma co się zastanawiać i ze spokojem można oddać węża w dobre ręce. Jeżeli jednak kupujący, nie ma pojęcia na temat gatunku, nic do jego dalszej hodowli nie posiada a węża chce kupić bo ma taki kaprys to ja zwyczajowo odmawiam takim osobą, bo los węża w większości takich przypadków jest przesądzony i niemiło się kończy. Najlepiej sprzedawać osobiście, choć i ja oferowałem humanitarną przesyłkę. Z przesyłką może być różnie, ze wszystkich znanych mi przewoźników tylko poczta polska ma opcje wysyłki zwierząt, aczkolwiek nie jest to przesył węży a ptaków egzotycznych i nie zawsze pani w okienku chce przyjąć paczkę. Przesyłka PKP/PKS za zgodą konduktora/kierowcy też się dobrze sprawdza, wręcz rewelacyjnie.

Jak zapakować przesyłkę – bezpiecznie i na tyle stabilnie aby zminimalizować wstrząsy.

Przeczytaj też  Utrzymywanie młodych węży właściwych


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Jedno przemyślenie na temat Węże – podstawy hodowli

Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu