Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [28]
Loading...
43520
Pantherophis guttatus guttatus - wąż zbożowy Początkujący, Węże – Artykuły

Węże – podstawy hodowli

Utrzymanie węży w dłuższej perspektywie

Jest pierwszy wąż, żyje, rośnie ładnie, je aż miło patrzeć. Powoli przychodzi pora na drugą bestie. Teraz najważniejsza sprawa, węże trzymamy pojedynczo! Nie słuchajcie osób, które piszą, że trzymają węże razem. Oczywiście nie jest to nie wykonalne, ale najlepszą opcją jest trzymanie każdego węża w osobnym pojemniku. To nie są zwierzęta stadne! Teraz możecie zastanowić się ile minęło od momentu przyniesienie pierwszego węża do domu? Czy macie miejsce na kolejne terrarium? Jeżeli tak to znów stoicie przed poważną decyzją, czy chcę węża innego gatunku (jeżeli tak to zaczynamy od początku), jeżeli nie to sprawa jest trudniejsza, bo trzeba sobie zadać pytanie czy będę chciał rozmnażać, czy chcę mieć po prostu dwa(a może i więcej). Jeżeli nie chcecie rozmnażać to sprawa jest prosta, działacie tak jak w przypadku pierwszego egzemplarza. Jeżeli natomiast chcecie w przyszłości je dopuścić, to wymaga to trochę więcej przemyśleń. Oczywiście trzeba kupić płeć przeciwną do posiadanej, ale warto też zastanowić się nad odmianą barwną, aby trochę urozmaicić rynek. Tu i tak sprawa zależy od was, ale warto podszkolić się trochę z genetyki i odmian barwnych danego gatunku. Powinniście wybrać taką odmianę, która wam się podoba. Jeśli chcecie robić to dla pieniędzy to gdzieś zatraca się cała przyjemność, a polski rynek jest na tyle słaby, że jeżeli myślicie, że jest to dobry biznes to grubo się mylicie.

Przeczytaj też  Zwierzęta jadowite i trujące w otoczeniu człowieka


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Jedno przemyślenie na temat Węże – podstawy hodowli

Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu