Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [28]
Loading...
43734
Pantherophis guttatus guttatus - wąż zbożowy Początkujący, Węże – Artykuły

Węże – podstawy hodowli

Jak powinien wyglądać zdrowy wąż?

Powinien mieć zdrowy kolor skóry, skóra bez ubytków czy śladów po ugryzieniach. Powinien być ruchliwy na rękach, jeżeli jest to młodziak to być wręcz spłoszony i chcieć uciekać. Jeżeli chodzi o kwestie, co wybrać, samca czy samice to jest to wybór tylko i wyłącznie wasz i w waszym przyszłym interesie. U niektórych gatunków samice są np. znacznie większe niż samce. Zdarza się też, że samice, które nie były łączone z samcami składają niezapłodnione jajka. Często w takich przypadkach zdarza się zaczopowanie, które może prowadzić do śmierci węża, więc osobą nieplanującym rozmnażania, polecam samce.

Przeczytaj też  Sposoby określania wieku u płazów i gadów


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Jedno przemyślenie na temat Węże – podstawy hodowli

Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu