Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [29]
Loading...
50159
Pantherophis guttatus guttatus - wąż zbożowy Początkujący, Węże – Artykuły

Węże – podstawy hodowli

Wybór miejsca zakupu węża

Na to pytanie jest wiele różnych odpowiedzi, zatem przybliżmy pokrótce.

Jedno jest pewne w większości powinno się omijać z dala wszelkiej maści ogólne sklepy zoologiczne. Choć zdarzają się takie, które naprawdę wiedzą wiele na temat egzotycznych gatunków oraz sposobie ich hodowli to niestety w większości jest tak, że właściciele i sprzedawcy niewiele wiedzą lub nie wiedzą nic i choć zapewniają, że zwierzęta są w dobrych rękach to rzeczywistość temu przeczy. Zwierzęta są zazwyczaj w złej kondycji i żyją w złych warunkach.

Choć sklepy typowo nastawione na terrarystyki i egzotyczne zwierzęta zazwyczaj są prowadzone przez ludzi ze środowiska, gdzie zwierzęta są trzymane w bardzo dobrych warunkach. Właściciele i sprzedawcy czasem wiedzą więcej niż niejeden weterynarz to czasem mają duży narzut cenowy, i cena zwierzęcia jest przesadnie zawyżana.

Ogólne sklepy internetowe (zoologiczne) to to samo, co zoologiczne stacjonarne, a czasem gorzej. Sklepy internetowe tematyczne o profilu terrarystycznym, trochę lepiej, lecz nigdy nie mamy pewności, w jakich warunkach żyją zwierzęta u ludzi nastawionych głównie na zysk i takie też radziłbym omijać.

Przeczytaj też  Humanitarne zabijanie zwierząt karmowych w terrarystyce

Najlepiej kupić u dobrego, renomowanego hodowcy, który po prostu wie jak się opiekować, hodować i porządnie rozkarmić węża, aby ten w przyszłości nie stwarzał problemów.

Przed zakupem powinniśmy zadać hodowcy parę pytań w celu weryfikacji, tj:

  • kiedy była ostatnia wylinka,
  • czy zeszła w całości czy były jakieś problemy?
  • kiedy był ostatnio karmiony, czym i jak często?.

 

2 przemyślenia na temat Węże – podstawy hodowli

Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu