Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [1]
Loading...
2496
Początkujący, Jaszczurki – Artykuły

Warany – pytania

6. Jak często karmić i czym karmić warana?

Żywienie warana jest uzależnione od jego wielkości i kondycji. Dieta młodych waranów powinna składać się głównie z owadów (szarańcze, karaczany, świerszcze) oraz mysich osesków które są wzbogacone o witaminy i sole mineralne. Początkowo owady nie powinny stanowić rozmiarów większych niż 2/3 głowy warana. Bardzo dobrze jest karmić warany bezkręgowcami dopóki chcą je jeść. Czasami będzie trzeba samemu zachęcić swojego warana do zjedzenia myszy, dopóki sam nie zacznie jeść a takie przypadki niestety się zdarzają. Gryzonie powinny stanowić podstawowy element diety waranów. Dorosłym waranom powinno się podawać mniejszy pokarm a w większej ilości. Dorosłe warany możemy karmić raz/dwa razy w tygodniu pokarmem dostosowanym do ich wielkości i kondycji.

Przeczytaj też  Oswajanie jaszczurek


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Jedno przemyślenie na temat Warany – pytania

Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu