Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [1]
Loading...
2501
Początkujący, Jaszczurki – Artykuły

Warany – pytania

2. Jak kupić zdrowego warana?

Niestety, ciągle mamy do czynienia z sytuacją, chory gad to wkrótce martwy gad. Kupując warana należy zwrócić baczną uwagę na jego stan zdrowia i zachowanie. Przyglądaj się dokładnie czy waran ma otwarte rany na ciele, czy nie ma otarć, czy ma dziwne narośle ( ropień ), warto zwrócić uwagę na kał, czy są w nim białe człony tasiemca, czy prawidłowo się porusza. Oczy częściowo zamknięte wróżą problem zdrowotny. Większość osobników dostępnych w handlu pochodzi z odłowu, co może negatywnie wpływać na ich formę. Jeśli masz wątpliwości co do zdrowia konkretnego osobnika, nie powinieneś go kupować. Zdrowy waran jest czujny, aktywny, trudno go złapać, nie ma spuchniętych powiek, jego skóra dobrze wygląda, otoczenie kloaki jest czyste, nie ma śluzu w jamie gębowej i nosie, nie ma roztoczy, jego pysk się domyka.

Przeczytaj też  Jak kupić zdrowe zwierzę?


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Jedno przemyślenie na temat Warany – pytania

Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu