Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [3]
Loading...
3145
Początkujący, Jaszczurki – Artykuły

Szyszkowce – pytania

6. Mój szyszkowiec często siedzi w kryjówce. Dlaczego?

Jaszczurki te są zwierzętami dość płochliwymi, dlatego dość często, zwłaszcza w okresie aklimatyzacji przesiadują w kryjówkach. Z tego względu ważne by zapewnić szyszkowcom jak największa liczbę kryjówek. Nie należy zapominać również o tym, że kryjówka jest niesamowicie istotnym elementem, jeśli chodzi o termoregulację. Jaszczurka na przemian wygrzewa się i chowa do chłodniejszej kryjówki, by utrzymać odpowiednią temperaturę ciała. W ten sposób utrzymuje swój metabolizm na odpowiednim poziomie.

Przeczytaj też  Jak zacząć z terrarystyką?


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu