Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [3]
Loading...
3142
Początkujący, Jaszczurki – Artykuły

Szyszkowce – pytania

2. Czy szyszkowiec jest łatwy w hodowli i czy nadaje się na pierwszą jaszczurkę?

Szyszkowce tropikalne to jaszczurki polecane dla początkujących hodowców jednak, często mogą sprawić wiele problemów związanych z ich wielką płochliwością i długim okresem aklimatyzacji. Oczywiście przy zapewnieniu zwierzętom odpowiednich warunków w terrarium, wielu problemów (zdrowotnych jak i behawioralnych) możemy uniknąć. Zwierzęta szybciej się zaaklimatyzują, zaczną przyjmować pokarm i nie będą już tak płochliwe, nie wykluczając nawet karmienia z ręki. Chów, a hodowla (czyli rozmnażanie) to jednak dwie odrębne sprawy. Jak się okazuje gatunek ten nie jest zbyt często rozmnażany. Wynika to za pewne z faktu, że jest to gatunek dość agresywny i terytorialny, dlatego jeśli myślimy o hodowli tego gatunku musimy mu zapewnić odpowiednio dużą przestrzeń życiową, bogactwo kryjówek. Nie bez znaczenia jest stymulacja okresu godowego (zimowanie lub samo zwiększenie wilgotności), no i elementarne kwestie związane z oświetleniem UVB i dietą.

Przeczytaj też  Legwan zielony - iguana iguana - raport rozmnożeniowy


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu