Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [3]
Loading...
3145
Początkujący, Jaszczurki – Artykuły

Szyszkowce – pytania

10. Mój szyszkowiec je tylko mączniki. Czy to dobrze?

Niestety szyszkowce, jak zresztą inne jaszczurki, uwielbiają mączniki, ale w żadnym wypadku nie mogą stanowić one pokarmu podstawowego. Pokarmem podstawowym w diecie muszą być owady prostoskrzydłe tj.: świerszcze, koniki polne, szarańcza lub (i) karaczany. Podawanie mączników młodym osobnikom także nie jest wskazane. Mączniki mogą być jedynie dodatkiem do diety. Można także podawać mole woskowe, mniejsze lądowe ślimaki skorupowe, czy dżdżownice. Urozmaicona dieta jest bardzo ważna, ale należy zachować odpowiednie proporcje określonych pokarmów.

Przeczytaj też  Czy mogę hodować polskie gazy i płazy?


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu