Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [10]
Loading...
24640
Początkujący, Ptaszniki – Artykuły

Ptaszniki – pytania

72. Czy mogę hodować kilka ptaszników w jednym terrarium?

Niektóre gatunki znane są ze swej tolerancyjności w stosunku do towarzyszy i można próbować wspólnego hodowania, jeśli zostanie spełnionych kilka warunków:

  • Osobników w terrarium nie będzie dużo
  • Pojemnik będzie odpowiednio wielki, aby zapewnić terytorium wszystkim ptasznikom
  • Hodowca będzie dostarczał pająkom odpowiednie ilości pokarmu.

Ze swej tolerancyjności na współtowarzyszy znane są przede wszystkim ptaszniki z rodzaju Avicularia, Pterinochilus, Poecilotheria oraz kilka innych. Przy hodowli grupowej nie wolno zapomnieć, że ptaszniki są drapieżnikami i kanibalami i nie należy się dziwić, gdy pewnego dnia, zamiast 8 ptaszników w terrarium, doliczymy się ich 7.ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu