Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [10]
Loading...
24607
Początkujący, Ptaszniki – Artykuły

Ptaszniki – pytania

57. Czy wszyscy przedstawiciele Mygalomorphae mają jad?

Tak, wszystkie ptaszniki są jadowite. Nawet młode osobniki posiadają toksynę, która służy im do zabijania zdobyczy i do obrony (jest to główny rodzaj obrony ptaszników azjatyckich), a także do trawienia, gdyż oprócz hialuronidaz (hialuronidazy występują w wielu toksynach zwierzęcych i można powiedzieć, że jest to pewnego rodzaju „spreading factor”, który ułatwia toksynie penetrację organizmu i łatwiejszy transport między komórkami) i neurotoksyn, ptaszniki posiadają enzymy trawienne, które służą im do zewnętrznego trawienia zdobyczy.



ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu