Pierwsza oznaka wylinki jest widoczna w zachowaniu ptasznika. Procesy, jakie zachodzą w jego organizmie dają o sobie znać, kiedy to pająk przestaje odżywiać się i staje się dosyć powolny, a wręcz „niemrawy”. Wiele gatunków wytwarza w tym okresie większe ilości pajęczyny, niż zwykle (na przykład Poecilotherie), a wiele przedstawicieli Brachypelm chowa się do swojej kryjówki i zamyka wejście pajęczyną. Następują również zmiany w wyglądzie ptasznika. Robi się on o wiele ciemniejszy, a jego odwłok staje się błyszczący, a wręcz tłusty. Kolory są wtedy mniej żywe i ptasznik ciemnieje. Kolory robią się żywe dopiero po wylince. Stan przygotowań do wylinki może trwać czasem kilka miesięcy, gdyż tyle potrafią nie jeść przedstawiciele niektórych gatunków przed wylinką.
// nook: sidebar adcode ?>
ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.
Uwaga! poszukujemy redaktorów! Jeśli czujesz się na siłach oraz posiadasz chęci pisania o swoich doświadczeniach hodowlanych, rozmnożeniach gatunków, koniecznie skontaktuj się z nami!