Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [4]
Loading...
2801
Oświetlenie UVB w terrarium Budowa terrarium, Oświetlenie w terrarium

Oświetlenie terrarium – pytania

Jak często należy wymieniać lampę UVB?

Jak często należy wymieniać lampę UVB?

Częstotliwość wymiany lamp UVB zależy bardzo mocno od typu lamp. W przybliżeniu jest to:
– Świetlówki kompaktowe 26W – co 6 miesięcy
– Świetlówki rurowe T8 – co 6 miesięcy
– Świetlówki rurowe T5 – co 12 miesięcy
– Lampy rtęciowe – w zależności od modelu i marki niektóre co 6 miesięcy, niektóre co 12 miesięcy
– Lampy metalohalogenowe – co 12 miesięcy

Oczywiście podane czasy są mocno przybliżone. Idealnie byłoby mierzyć miernikiem Solarmeter 6.5 raz w miesiącu lampy, jednak miernik ten jest dość drogi i nie zawsze opłaca się go kupować. Dlatego warto kupować rekomendowane i dobre jakościowo lampy. Na rynku można bowiem spotkać wiele lamp tanich, które najczęściej po prostu nie działają, lub są do wymiany po bardzo krótkim czasie użytkowania.

Przeczytaj też  Budowa terrarium szklanegoZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu