Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [4]
Loading...
2801
Oświetlenie UVB w terrarium Budowa terrarium, Oświetlenie w terrarium

Oświetlenie terrarium – pytania

Czy lampa UVB musi być obok lampy grzewczej?

Czy lampa UVB musi być obok lampy grzewczej?

Lampy UVB wykorzystuje się do promowania syntezy witaminy D3 w hodowli np. gadów, dzięki czemu mają one możliwość lepszego wchłaniania wapnia. Żeby jednak doszło do syntezy tej witaminy gady wymagają nie tylko promieniowania UVB, ale także ciepła.

Synteza witaminy D3

Zapewnienie zarówno promieniowania UVB, jak i ciepła w jednym miejscu nie tylko pomaga odtworzyć bardziej naturalne warunki (światło słoneczne, które zawiera UVB i ciepło), ale także przyspiesza syntezę witaminy D3. Gady mniej czasu muszą poświęcać na wygrzewanie się w jednym miejscu. Na rynku można spotkać także lampy, które emitują zarówno ciepło, jak i promieniowanie UVB (np. lampy metalohalogenowe), co oszczędzi nam trudu przy montowaniu dwóch lamp obok siebie.

Przeczytaj też  Obsadzanie roślinami wilgotnych terrariów


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu