Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [13]
Loading...
19136
Jaszczurki – Artykuły

Oswajanie jaszczurek

Trzeci etap oswajania jaszczurek

Kolejnym etapem jest przyzwyczajenie jaszczurki do Twoich rąk, czyli do Twojego zapachu. W tym celu, kilka razy dziennie wkładaj ręce do terrarium (w żadnym wypadku nie dotykaj jaszczurki). Nie wykonuj przy tym gwałtownych ruchów. Jeśli jaszczurka będzie ciekawska i sama zdecyduje się z bliska spojrzeć na Twoje dłonie – pozwól jej na to. Jeśli zdarzy się, że jaszczurka wejdzie na dłoń, to nie jest jeszcze dostateczny znak, by móc wyciągnąć ją z terrarium. Jeśli nie zdarzy się to jednorazowo, to może oznaczać, że przed Tobą łatwa droga do „oswojenia”. Jeśli zauważysz, że Twój gad jest znacznie spokojniejszy, kiedy manipulujesz w terrarium lub też całkiem nie zwraca na Ciebie uwagi, to znaczy, że jest gotowy na kolejny stopień procesu oswajania.

Przeczytaj też  Zanim kupisz zwierzę terraryjne...


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu