Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [13]
Loading...
19125
Jaszczurki – Artykuły

Oswajanie jaszczurek

Drugi etap oswajania jaszczurek

Jeśli jaszczurka zacznie regularnie przyjmować pokarm, a Twój widok nie będzie powodował panicznej ucieczki, kolejnym krokiem będzie przyzwyczajenie gada do Twojej obecności w jej pobliżu. W tym celu najlepiej jest umieścić terrarium w miejscu, gdzie w ciągu dnia spędzasz najwięcej czasu (np. biurko). Pamiętaj o tym, by w pobliżu terrarium nie wykonywać żadnych gwałtownych ruchów. W tym okresie manipulacje w terrarium, także ogranicz do niezbędnego minimum. Kiedy zauważysz, że jaszczurka nie reaguje ucieczką czy widocznym zdenerwowaniem na Twój widok, możesz przejść do kolejnego etapu.

Przeczytaj też  Ludzka głupota nie zna granic - dokąd zmierza terrarystyka?


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu