Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [13]
Loading...
19136
Jaszczurki – Artykuły

Oswajanie jaszczurek

Pierwszy etap oswajania jaszczurek

Powinien on trwać do momentu, gdy jaszczurka przestanie uciekać w popłochu na Twój widok, zacznie regularnie przyjmować pokarm, jak i będzie wykazywać typowe dla swojego gatunku zachowanie (np. wygrzewanie się, korzystanie z basenu). W tym czasie jaszczurka poznaje nowe otoczenie i przyzwyczaja się do niego. Unikaj wtedy przebywania w pobliżu terrarium, a otwieranie zbiornika ogranicz do niezbędnego minimum (np. wymiana wody, usuwanie odchodów czy podanie pokarmu). Żywy pokarm podawaj po ok. 3 dniach od momentu zamieszkania jaszczurki w nowym terrarium i podawaj go w niedużych ilościach. Bardzo dobrym pomysłem jest zasłonięcie szyby ciemnym materiałem.

Przeczytaj też  Gekon płaczący - pytania


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu