Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [1]
Loading...
2563
Ciekawostki

Największe lądowe ślimaki osiągają nawet 30 cm długości

Największe lądowe ślimaki (Achatina achatina) posiadają muszlę mogącą dorosnąć nawet do 30 cm długości muszli. Rozpowszechnione przez człowieka stały się wielkim i uciążliwym szkodnikiem upraw krajów tropikalnych. Przyczyniły się także do wyginięcia wielu miejscowych gatunków ślimaków (np. Partula w Samoa). Są też hodowane (zwłaszcza we Wschodniej Afryce) jako ślimaki jadalne zarówno na potrzeby ludzi jak i zwierząt. Są również kraje gdzie ślimaki te są popularnym wyposażeniem pracowni biologicznej, a nawet przedszkola.
Źródło: National Geographic

Przeczytaj też  Agama kołnierzasta (Chlamydosaurus kingii) odstrasza przeciwników poprzez nadymanie fałdu skórnego


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu