Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [2]
Loading...
1041
Jaszczurki, Ssaki, Żółwie, Węże dusiciele

Waran stepowy, pyton królewski, Pseudemys peninsularis, świnka wietnamska jako gatunki inwazyjne w Hiszpanii

Waran stepowy, pyton królewski, Pseudemys peninsularis, świnka wietnamska uznane za gatunki inwazyjne w Hiszpanii

30 marca 2019 Boletin Oficial del Estado (oficjalny biuletyn Hiszpanii) opublikował listę gatunków, które dołączą do listy gatunków inwazyjnych w Hiszpanii. Gatunkami tymi są: Python regius (pyton królewski), Varanus exanthematicus (Waran stepowy), żółw Pseudemys peninsularis oraz świnka wietnamska i dwa gatunki roślin. Wpisanie ich na listę gatunków inwazyjnych w Hiszpanii oznacza, że nie będzie wolno nimi handlować w obrębie Hiszpanii, ani ich mnożyć. Można jedynie przetrzymywać osobniki, które uzyskało się przed wejściem ustawy, jednak zostanie nałożony wymóg rejestracji takiego zwierzęcia najpóźniej do 1 stycznia 2020.

Czy ta ustawa weszła już w życie? Tak, ale ustawa została napisana przez rząd Hiszpanii i musi zostać jeszcze przegłosowana przez parlament co nastąpi w okresie krótszym niż miesiąc. Dlatego najstarsze stowarzyszenie herpetologiczne w Hiszpanii Sociedad Herpetógica Valenciana-Soheva prosi o podpisywanie petycji (Link) przeciwko poszerzaniu listy gatunków inwazyjnych o wyżej wymienione gatunki.

Źródła

  • Dokument opublikowany przez Boletin Oficial del Estado – strona 15-16 (pdf)
  • Petycja przeciwko poszerzaniu listy gatunków inwazyjnych w Hiszpanii (Link)
  • Obecna list gatunków inwazyjnych w Hiszpanii – Oficjalna strona Ministerstwa Rolnictwa, Rybołówstwa, Żywności i Środowiska Naturalnego (Link)
  • Artykuły w sieci:

Przeczytaj też  Zmiany w rodzaju Psalmopoeus - grupa Reduncus


Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Terrarium codziennie. Obserwuj Terrarium!

NOTA PRAWNA
ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.


Dodaj swoje przemyślenie na temat artykułu