Uwaga ten artykuł wymaga sprawdzenia i poprawek. Jeśli uważasz że jestes w stanie sprawdzić ten tekst, napisz do nas.
Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [3]
Loading...
2062
Początkujący, Jaszczurki – Artykuły

Szyszkowce – pytania

8. Mój szyszkowiec dziwnie się zachowuje („merda” ogonem, kiwa głową i porusz się jakby w zwolnionym tempie), czy nic mu nie dolega?

Szyszkowce są jaszczurkami terytorialnymi i są dość agresywne. Takie zachowanie jest zupełne normalne. Zwykle na tym kończy się pokaz sił, choć czasem może dojść do gryzienia. Mimo agresywności Jaszczurki te potrafią być często bardzo towarzyskie, wygrzewając sie razem. Ciekawe jest to, że „merdanie” ogonem można zaobserwować także podczas skradania się Jaszczurki do ofiary. Jest to więc zapewne oznaka podniecenia.

Przeczytaj też  Żółwie - pytania


ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.

Post Comment