Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [2]
Loading...
Kategorie: Początkujący, Skorpiony – Artykuły

Skorpiony – pytania

39. Co to jest LD50?

Wartość LD50 mówi o ilości substancji, która powoduje śmierć co najmniej 50% populacji, na której są prowadzone badania. Określa się ją w milogramach na kilogram masy ciała (mg/kg). W przypadku skorpionów najczęściej aplikuje się jad gryzoniom. Są to jedynie czysto poglądowe dane, gdyż jak wiadomo skorpiony różnią się między sobą ilością jadu, którą dysponują. Dodatkowo pamiętać należy, że każdy organizm inaczej może zareagować na dany jad.

z wartościami LD50 dla kilkudziesięciu gatunków skorpionów.

ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.

Powiązane wpisy