Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [2]
Loading...
Kategorie: Początkujący, Skorpiony – Artykuły

Skorpiony – pytania

37. Czy można hodować grupowo skorpiony?

Spora część gatunków, po zapewnieniu odpowiednich warunków, przebywać może w grupie. Mianowicie konieczny będzie odpowiedniej wielkości zbiornik hodowlany, ze sporą ilością kryjówek, oraz regularne karmienie. Do hodowli takiej idealne będzie większość gatunków wymienionych w poprzednim punkcie, jak również przedstawiciele m.in.: Euscorpius spp./acronym>., Hadogenes spp./acronym>., Heterometrus spp./acronym>., Hottentotta spp./acronym>., Pandinus spp./acronym>. Należy pamiętać, że hodowla taka zawsze wiąże się z ryzykiem utraty części stada. Najbardziej narażone są osobniki bezpośrednio po wylince, zaleca się więc trzymanie w grupie dopiero po osiągnięciu dorosłości.

ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.

Powiązane wpisy