Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [2]
Loading...
Kategorie: Początkujący, Skorpiony – Artykuły

Skorpiony – pytania

36. Jakie są gatunki nadrzewne skorpionów?

Skorpiony, które większość czasu spędzają w szczelinach między korą, kamieniami, w niskich partiach roślinności, zwykło się określać jako skorpiony nadrzewne. Sporo hodowców używa również określenia „bark scorpions”. W przypadku takich gatunków, w pojemniku hodowlanym znaleźć powinna się chropowata powierzchnia ułożona pod kątem >45° do podłoża. Może to być kawałek korka, styropianu, czy kory. Młodym znacznie ułatwi to przechodzenie wylinek, a dorosłe równie chętnie użyją takich miejsc jako schronienie.

Do gatunków tych zaliczają się m.in. przedstawiciele rodzajów: Babycurus spp./acronym>., Centruroides spp./acronym>., Isometrus spp./acronym>., Lychas spp./acronym>., Odonturus spp./acronym>., Rhopalurus spp./acronym>., Tityus spp./acronym>.

ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.

Powiązane wpisy