Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [2]
Loading...
Kategorie: Początkujący, Skorpiony – Artykuły

Skorpiony – pytania

34. Jaki gatunek skorpiona na początek?

Większość początkujących hodowców, niemających żadnego doświadczenia w hodowli jadowitych zwierząt, zupełnie słusznie decyduje się na słabo jadowite, spokojne gatunki. Przedstawiciele niżej wymienionych rodzai będą spełniały powyższe wymagania: Bothriurus spp./acronym>., Caraboctonus spp./acronym>., Hadogenes spp./acronym>., Heterometrus spp./acronym>., Hoffmannius spp./acronym>., Iomachus spp./acronym>., Iurus spp./acronym>., Pandinus spp./acronym>., Euscorpius spp./acronym>., Liocheles spp./acronym>., Opisthacanthus spp./acronym>., Opistophthalmus spp./acronym>., Scorpio spp./acronym>., Zabius spp./acronym>.

Posiadając jednak już pewne doświadczenie z agresywnymi, szybkimi ptasznikami, które w przeciwieństwie do skorpionów potrafią wspinać się po pionowych, płaskich powierzchniach, mamy znacznie szersze pole manewru. Mimo że będą one znacznie łatwiejsze w obsłudze, to pamiętajmy jednak o sile jadu. W przypadku sporej części skorpionów ukąszenie może skończyć się poważniej niż w przypadku ptaszników.

ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.

Powiązane wpisy