Oceń 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek [2]
Loading...
Kategorie: Początkujący, Skorpiony – Artykuły

Skorpiony – pytania

3. Jak długo żyją skorpiony?

Brak jest szczegółowych danych na ten temat odnośnie większości gatunków. Pewnym jednak wydaje się fakt, iż w hodowlach skorpiony żyją znacznie dłużej, aniżeli na wolności.

Należy przyjąć, że większość gatunków żyje od 2 do 6 lat. Za rekordzistę uważa się Urodacus yaschenkoi (Birula, 1903), który to może dożyć sędziwego wieku 24 lat. Popularny w amatorskich hodowlach Pandinus imperator (C.L. Koch, 1841) w dobrych warunkach żyje zwykle 8 – 10 lat. Samice z rodzaju Hadogenes żyją nawet ponad 20 lat.

ZABRANIA SIĘ kopiowania zdjęć oraz utworów (artykułów) w całości lub w części BEZ ZGODY właściciela i administratora strony.
Zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz.U.94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U.94 Nr 43 poz.170) wykorzystywanie autorskich pomysłów, rozwiązań, kopiowanie, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich oraz podlega karze. Znaki towarowe i graficzne są własnością odpowiednich firm i/lub instytucji.

Powiązane wpisy